Українці за кордоном - про життя у Канаді на саму мінімалку. Відверта історія

Українці за кордоном - Канада

Повідомлення  8,198 Перегляди оновлено 7 місяці тому назад

“Мiнiмалки вистачить на повноцiнне життя” – українець про Канаду

Українець Роман Цибулюк переїхав до мiста Ричмонд-Гілл в Канадi, вiн працює економiстом в банку. Його дружина – прибирає в готелях. Переїхали з двома дiтьми школярами.

Про це пише Газета.юа.

“Коли почав вести блог, то мене почали запитувати: “Скiльки коштує життя в Канадi”. Якось таки вирiшив порахувати. Причому, коли порахував, скiльки треба потратити на родину i на одну людину, то зрозумiв, що жити родиною тут вигiднiше. Наприклад, однокiмнатна кавалерка тут коштуватиме $1500, а великий будинок $2, 2 тисячi”, – каже Роман.


Чоловiк купує товари раз на тиждень в супермаркетi “Костка”. Це один з найвигiднiших магазинiв, але є й мiнуси, що упакрвки досить великi. Наприклад, рис 8 кiлограмiв, морква – 10.

“На харчування родини потрiбно $800-900. i це не потрiбно буде нi в чому собi вiдмовляти. Це риба, м’ясо, морепродукти, молочнi продукти, сири, фрукти. Для розумiння, хороша пляшка вина $15, пива – $3”, – каже Роман.

Комунальнi послуги $100-200, за телефон та iнтернет треба заплатити ще $150, такi ж витрати на одяг, ще $200 додаю на розваги, але найбiльшi витрати на автомобiль. Без машини тут жити неможливо.

“Мiста дуже розтягнутi. Я їжджу на роботу за 70 кiлометрiв вiд дому. До найближчого супермаркету 12 кiлометрiв. Цiкаво, що цiна на бензин тут мiняється кiлька разiв на день i залежить вiд цiни нафти. Але крiм бензину потрiбно ще обслуговувати машину i платити страховку. Для тих, хто переїхав вона велика, в мене бiльше $250 на рiк. Стаж водiння в Українi не рахується”, – пояснює.

За пiдрахунками Ромна на родину на мiсяць потрiбно $4625, але якщо в родинi двоє працюють i отримують мiнiмальну зарплату, то родина може жити повноцiнно i нi в чому собi не вiдмовляти.

“На дiтей тут платять субсидiю по $575 щомiсяця. Також можна отримати допомогу на оплату дитсадка. Податок теж залежить вiд заробiткiв. Для тих, хто заробляє небагато, податки меншi”, – пояснює.


Твоя реакція?

6
LOL
2
LOVED
3
PURE
2
AW
4
FUNNY
1
BAD!
0
EEW
2
OMG!
2
ANGRY
0 Коментарі

  • Українці за кордоном - про життя у Канаді на саму мінімалку. Відверта історія
  • Maestro